Dlaczego staranny wybór perfum jest taki istotny?

Dlaczego staranny wybór perfum jest taki istotny?

Trudno czasami zrozumieć osoby, które kupują drogie perfumy kierując się jedynie logo producenta i nawet nie sprawdzają przed zakupem jak właściwie one pachną.

Dodatkowo jest to o tyle niezrozumiałe, że praktycznie każdy sklep umożliwia przetestowanie zapachu – w przypadku internetowych perfumerii można zamówić próbki, natomiast stacjonarne sklepy udostępniają liczne testery, z których każdy klient może do woli korzystać.

Dlaczego warto sprawdzać zapach perfum?

Pomijając już wpływ reklam na zakupy, to nawet jeżeli rzeczywiście wszystkie markowe perfumy będą pachniały ładnie na noszącym je aktorze lub modelce, to wystarczy że skorzysta z nich inna osoba, aby zapach nieznacznie się zmienił. Każde perfumy po aplikacji na ciało dopiero po kilku minutach zaczynają pachnieć w docelowy sposób, więc najlepiej poświęcić te kilkanaście minut i przed zakupem przetestować je na sobie.

Trzeba bowiem pamiętać, że o ile zapakowane perfumy uda się zwrócić praktycznie wszędzie, to jeżeli klient je rozpakuje to sklep na pewno nie przyjmie ich z powrotem.

Czy warto płacić za markę perfum?

Nie da się również zaprzeczyć, że w przypadku zapachów od znanych producentów płaci się dodatkowo za markę. Z drugiej strony, często takie perfumy dłużej utrzymują się na skórze. Nie warto więc ograniczać się do kupowania najtańszych perfum, ale też nie warto zbyt pochopnie wydawać pieniędzy na salvador dali perfumy jeżeli wcześniej nigdy nie wąchało się tego zapachu. Kupując natomiast perfumy dla bliskiej osoby najlepiej jest sięgnąć po takie, których już używała i była z nich zadowolona.

2 komentarze do “Dlaczego staranny wybór perfum jest taki istotny?

Możliwość komentowania jest wyłączona.