Czy zakup perfum musi być czasochłonny?

Czy zakup perfum musi być czasochłonny?

Każdy kto chociaż raz wybrał się do sklepu po perfumy z pewnością przekonał się, że praktycznie nie da się tego zrobić w kilka lub kilkanaście minut.

Szybkie zakupy perfum

Można oczywiście wejść, wziąć pierwszy lepszy zapach dostępny na półce i udać się z nim do kasy, ale czy takie zakupy w ogóle mają sens? Perfumy trzeba dobierać do tego, czego się potrzebuje. Inne zapachy sprawdzą się na imprezę, inne na romantyczną randkę, a jeszcze inne mogą być używane na co dzień do pracy lub szkoły.

Dodatkowo perfumy, które dobrze pasują jednej osobie wcale nie muszą odpowiadać innej. Jak więc ograniczyć czas poświęcany na zakup perfum?

Wsparcie w wybraniu zapachu

Dużym udogodnieniem jest to, że można zawsze poradzić się sprzedawcy zatrudnionego w sklepie z perfumami, który podpowie klientowi co ma wybrać. Błędem jest jednak stosowanie do testów papierowych patyczków, bo na nich nigdy perfumy nie będą się tak prezentowały jak na skórze.

Jak testować perfumy?

Najlepsze efekty daje spsikanie się i odczekanie kilku lub nawet kilkunastu minut, aby zapach został odpowiednio uwolniony. Dopiero później można oceniać czy dane perfumy to dobry wybór. Jednocześnie warto pamiętać o tym, że już po kilku różnych zapachach trudno będzie wskazać najlepszy, więc za jednym razem nie warto testować zbyt wielu propozycji.

Opinie na temat perfum

Pomocne mogą natomiast okazać się opinie klientów, którzy zamówili w Perfumesco interesujące klienta perfumy i później podzielili się informacjami na ich temat z innymi potencjalnymi klientami.

2 komentarze do “Czy zakup perfum musi być czasochłonny?

Możliwość komentowania jest wyłączona.